Uroda to nie tylko wygładzone zmarszczki, zredukowane blizny czy trądzik. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest też perfekcyjny uśmiech – białe i zdrowe zęby.

Stomatologia to nasza pasja.

  • Stomatologia zachowawcza i dziecięca

  • Chirurgia stomatologiczna

  • Implanty

  • Endodoncja

  • Radiowizjografia

  • Protetyka stomatologiczna

  • Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólny

Profilaktyka

Profilaktyka – profesjonalne czyszczenie zębów z kamienia i osadu przy użyciu narzędzi ręcznych, ultradźwięków, piaskarki oraz materiałów polerskich -gumeczek, szczoteczek i odpowiednich past . Zabieg połączony z instruktażem higieny oraz następczym fluorkowaniem.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów możemy wykonywać na zębach martwych lub żywych.Stosowane są tu diametralnie różne metody. Jeśli chodzi o zęby żywe to możemy je wybielać metoda nakładkową lub za pomocą lampy Beyond. Światło lampy inicjuje i wzmacnia proces wybielania. Sama lampa to akcelerator halogenowy o większej długości fali niż zwykłe lampy LED. Lampa ta daje szansę na wybielenie zębów nawet o 5-8 odcieni. Efekt utrzymuje się od 1 roku do 2 lat.Po tym czasie może być potrzebne wykonanie dawki podtrzymujacej/przypominającej.

Stomatologia zachowawcza i dziecięca

Stomatologia zachowawcza i dziecięca– czyli  tradycyjne leczenie zębów, odbudowy zębów przy znacznej utracie tkanek twardych, odbudowy po leczeniu endodontycznym , zmiany kształtu zębów, zamykanie diastem. Stosujemy tu światłoutwardzalne kompozyty ,kompomery oraz glasjonomery.

Implanty

Implanty – to uzupełnienia braków zębowych polegające na wykonaniu wszczepów do kości elementów  wykonanych z biokompatybilnych i bezpiecznych dla pacjenta metali imitujących korzenie zębów.Na tak wykonanym podłożu odbudowywane są braki zębowe za pomocą koron indywidualnych, koron zespolonych lub mostów. Implanty mogą również stanowić podparcie dla protez w przypadku trudnych warunków w bezzębiu całkowitym. Proces od momentu wkręcenia implantu do momentu jego obciążenia odpowiednią i ostateczną odbudową protetyczną wymaga nieco dłuższego czasu, ale czas ten warunkuje trwałość i stabilność pracy protetycznej.

Endodoncja

Endodoncja -leczenie  kanałowe zębów jedno i wielokorzeniowych z wykorzystaniem endometru  (elektronicznego urządzenia do pomiaru długości kanałów) metodą kondensacji  wierzchołkowej lub  bocznej gutaperki oraz radiowizjografii  (rtg punktowe w gabinecie).

Radiowizjografia

Radiowizjografia – to radiologia cyfrowa, bezpieczniejsza dla pacjenta ,bo z zastosowaniem mniejszej dawki promieniowania rtg niż w przypadku tradycyjnego rentgena .Wysoka częstotliwość, precyzja i bezpieczeństwo to cechy charakterystyczne współczesnych aparatów rtg .W naszym gabinecie dysponujemy sprzętem firmy Kodak i wykonujemy zdjęcia punktowe.

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna-to odbudowa braków zębowych jako konsekwencji wrodzonego braku zawiązków zębów czy przedwczesnej utraty uzębienia. Wkłady indywidualne i korony porcelanowe, korony pełnoporcelanowe,  korony metalowe, mosty porcelanowe , protezy akrylowe częściowe i całkowite protezy elastyczne  i szkieletowe  to propozycje uzupełnień protetycznych dobieranych  w zależności od potrzeb stomatologicznych.

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym – przeprowadzamy w obecności doświadczonego anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej.Koszt samego znieczulenia  uzależniony jest od  czasu trwania zabiegu .Warunkiem koniecznym   znieczulenia ogólnego  jest przeprowadzony wywiad z lekarzem anestezjologiem i zrobione odpowiednie badania .Wszystko dla  bezpieczeństwa pacjenta.