Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej

Lasery znajdują powszechne zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywane są m.in. do usuwania przebarwień, blizn, leczenia zmian trądzikowych, depilacji itd. W praktyce ich zastosowanie w kosmetyce jest bardzo szerokie i stosowane również do przeprowadzania zabiegów upiększających.

Laser w medycynie estetycznej

Laser z całą pewnością można uznać za urządzenie, które odmieniło oblicze współczesnej medycyny estetycznej i kosmetologii. W ostatnich latach mogliśmy obserwować bardzo intensywny rozwój technik laserowych, a zakres ich zastosowania wciąż się poszerza. Wykorzystywane są do usuwania różnego rodzaju defektów skórnych, które z punktu widzenia pacjenta są nieestetyczne lub powodują wyraźny dyskomfort w codziennym życiu.

Leczenie laserowe zyskuje sobie liczne grono zwolenników zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy, ze względu na skuteczność, szybkość i wygodę prowadzonej terapii. W porównaniu z innymi konwencjonalnymi metodami laser pozwala uzyskać zdecydowanie lepsze rezultaty. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego lasera, który byłyby w stanie poradzić sobie ze wszystkimi problemami. Z tego też powodu w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej zwykle mamy do czynienia z różnymi urządzeniami, które cechują się innymi parametrami i właściwościami. Specjaliści dobierają odpowiedni typ urządzenia adekwatnie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Lasery najczęściej stosowane są m.in. do usuwania nadmiernego owłosienia, zamykania rozszerzonych naczynek, rumienia, naczynek, zmian barwnikowych, przebarwień, rozstępów, tatuaży. Bardzo często stosowane są również do przeprowadzania zabiegów odmładzających i rewitalizujących skórę. W dermatochirurgii bywają wykorzystywane również do redukowania znamion i włókniaków brodawek.

Medycyna estetyczna często wykorzystuje lasery do zabiegów. Należy jednak pamiętać, że kwalifikacją pacjenta do zabiegu laserowego zajmują się wyłącznie specjaliści, którzy mają odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w tej dziedzinie.

Leave a Reply