Na czym polega wolumetria twarzy?

Celem zabiegu wolumetrycznego jest bezinwazyjne wymodelowanie konturów twarzy, czyli bez użycia skalpela. Wolumetria twarzy umożliwia m.in. podniesienie owalu, zwiększenie objętości, przywrócenie gęstości skórze. Co więcej, dzięki temu zabiegowi można nawet dokonać korekcji kształtu nosa, ust czy kości policzkowych.

Wolumetria twarzy w medycynie estetycznej

Głównym celem zabiegu wolumetrii jest wymodelowanie konturów, korekcja lub przywrócenie właściwego kształtu twarzy. Polega na wprowadzeniu specjalnego wypełniacza, przygotowywanego na bazie kwasu hialuronowego, który wpływa na zwiększenie objętości tkanek miękkich w miejscach, gdzie zaobserwowano ubytek tkanki tłuszczowej. Najczęściej preparat wprowadzany jest w obrębie policzków, skroni, żuchwy, podbródka. Można w ten sposób uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil.

Zabieg wolumetrii twarzy przeprowadzany jest w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej decydują się na niego osoby, które obserwują u siebie widoczne oznaki starzenia. Skóra z wiekiem traci swoją młodzieńczą jędrność i elastyczność. Staje się wówczas wiotka i opada, przez co zmienia się również kontur twarzy. Wolumetria twarzy to zabieg, który pozwala skutecznie zatrzymać ten proces.

W praktyce jednak wolumetria nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób w średnim lub starszym wieku. To również zabieg, dzięki któremu można powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

Wolumetria twarzy – bezpieczeństwo

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego pod skórę, w związku z czym wiele osób zastanawia się, czy ta metoda jest bezpieczna i jak wpływa na późniejsze funkcjonowanie pacjenta. W praktyce bezpośrednio po podaniu wypełniacza mogą pojawić się subtelne zaczerwienienia, niewielki obrzęk czy delikatny dyskomfort. Wszelkie dolegliwości zwykle jednak samoistnie znikają po 2-3 dni.

Trzeba jednak pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji twarzy, dotykania czy masowania miejsc objętych zabiegiem.

Leave a Reply